0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Во изминатото деноноќие нови 1.865 случаи со КОВИД-19

Нови 1.865 случаи на Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа. Направени се 6.173 тестови. Од вкупниот број на позитивни, регистрирани се 207 реинфекции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close