0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Во земјава сојот омикрон откриен кај девет пациенти, активни 5.667 случаи на КОВИД-19

Омикрон варијантата на КОВИД-19 забрзано се шири во светот, во регионот и во соседството. И во нашава земјава вчера беа детектирани девет случаи со омикрон, од кои кај осум пациенти од Скопје и кај еден од Кочани. Според надлежните, вакцинацијата останува единствен излез од пандемијата. Во моментов во државата има вкупно 5.667 активни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close