ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Во Запорожје повредени околу 40 руски војници откако коза активирала мини

Најмалку 40 руски војници се повредени откако една коза со своето движење активира експлозив поставен околу болницата во Запорожје

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close