0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Европа од Ковид-19 досега починале 1,5 милиони лица

Од почетокот на пандемијата во Европа умреле над 1,5 милиони лица, а неколку земји повторно воведуваат ограничувања за да ја потиснат рекордната стапка на заразени, пренесуваат денеска француските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close