ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во еврозоната инфлацијата во ноември на рекордно ниво од 4,9 проценти

Годишната инфлација во еврозоната достигна рекордно високо ниво од 4,9 отсто во ноември, поттикната од растот на цените на енергијата, покажува првата месечна проценка објавена денеска од Евростат

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close