БалканБалкан.Портал

Во домовите за стари лица во Хрватска по вакцинацијата намален бројот на заразени и починати од коронавирус

Од почетокот на пандемијата во Хрватска починале 1.046 корисници на домови за стари лица или околу 10 отсто од вкупните смртни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close