БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во десет грчки болници започнува терапија со моноклонални антитела

Во Грција пристигнаа 2.000 моноклонални антитела за терапија за Ковид-19, а во првата фаза, терапијата ќе се спроведува во десет болници во различни делови на земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close