Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Во Демир Капија излезеност од 30.14 проценти до 11 часот

Во Демир Капија до 11 часот во вториот круг на локалните избори има излезеност од 30.14 проценти, изјави за МИА Благој Јовановски, претседател на Општинската изборна комисија.

Демир Капија, 31 октомври 2021 (МИА) – Во Демир Капија до 11 часот во вториот круг на локалните избори има излезеност од 30.14 проценти, изјави за МИА Благој Јовановски, претседател на Општинската изборна комисија.

Во Демир Капија бројот на лица со право на глас при избори е 3.163, а се гласа на 11 избирачки места. свд/цр

Таг
Back to top button
Close
Close