Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Во Демир Капија излезеност од 14,27 проценти до девет часот

Во Демир Капија до девет часот во вториот круг на локалните избори има излезеност од 14.27 проценти, за МИА информираше Благој Јовановски, претседател на Општинската изборна комисија.

Демир Капија, 31 октомври 2021 (МИА) – Во Демир Капија до девет часот во вториот круг на локалните избори има излезеност од 14.27 проценти, за МИА информираше Благој Јовановски, претседател на Општинската изборна комисија.
Во Демир Капија бројот на лица со право на глас при избори е 3.163, а се гласа на 11 избирачки места.
свд/мд/

Таг
Back to top button
Close
Close