Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Делчево изложба на дела од Лесновската ликовна колонија

Во Спомен-дом „АСНОМ“ во Делчево вечер ќе биде отворена ликовната изложба на уметнички дела како дел од Лесновската ликовна колонија од Пробиштип. Организатор е Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров“, од каде ги поканија љубителите на уметноста да присуствуваат на отворањето на изложбата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close