Дописници МКДОпштество

Во Дебар трета доза примиле 900 лица

Во вакциналниот пункт, кој функционира во модуларната болница при Општата болница со проширена дејност во Дебар, непречено се одвива имунизацијата против Ковид-19, со зголемен интерес за трета доза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close