Дописници МКДЛокални избори 2021

Во Дебар и Центар Жупа до 17 часот помала излезноста за разлика од последните избори

Во општина Дебар до 17 часот на гласање излегле 6.761 или 35,2 отсто од вкупниот број запишани граѓани во единствениот избирачки список, потврдија од Општинската изборна комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close