Дописници МКДОпштински вести

Во Дебарско лани околу 180 бебиња, повеќето родени во болницата во Струга

Во текот на минатата години во општините Дебар и Центар Жупа на свет дошле околу 180 бебиња, половина од нив во Гинеколошкото одделение во Општата болница во Струга, појава присутна повеќе години на ред.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close