БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Грција пристигнаа 367 Авганистанци, голем дел од нив се судии

Преку Тбилиси во Атина, пристигнаа 269 авганистански државјани, мнозинството од нив судии, додека пак со втор авион во текот на ноќта требаше да пристигнат уште 98 Авганистанци, соопштија од Министерството за мигрција и азил на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close