ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Грузија денеска втор круг локални избори

Во Грузија денеска ќе се одржи вториот круг од локалните избори, по првиот круг одржан на 2 октомври, во кој владејачката партија Грузиски сон освои околу 47 отсто од гласовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close