ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во голем пожар во Рим уништен Железниот мост

Голем пожар синоќа го зафати и делумно го уништи Понте ди феро, индустрискиот, таканаречен железен мост што ги поврзува двете римски населби Остинезе и Трастевере.

Back to top button
Close
Close