0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Во Германија осудена мајка на доживотен затвор поради убиство на пет деца

Судот во Германија денеска ја прогласи за виновна и ја осуди на доживотен затвор 28-годишната жена поради убиството на своите пет деца во нивниот дом во Солинген во септември 2020 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close