ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Германија зголемен бројот на новозаразени со коронавирус, намалена вакцинацијата

Бројот на новозаразени со коронавирус во Германија е во пораст, а државниот институт за епидемиологија „Роберт Кох“ денеска предупреди за уште посилен раст во наредните недели.

Back to top button
Close
Close