ЕвропаСвет.Слајдер

Во Германија аплицирани 840 дози вакцини со поминат рок на траење

Здравствените власти во јужната германска покраина Баден-Виртемберг соопштија дека по грешка биле аплицирани 840 дози на вакцината против Ковид-19 на Модерна, на кои им поминал рокот на траење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close