КултураКултура.Портал

Во Гевгелија прикажан филм за женски поворки од Долни Подлог

Домот на културата во Гевгелија за своите сограѓани организираше интересен културен настан на кој беше прикажана филмуваната реконструкција на женските обредни поворки „Лазарице“ од етничкиот предел Долни Подлог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close