КултураКултура.Портал

Во Галеријата „КО-РА“ отворена изложбата на Ленче Коцевска „Моја бесмртна љубов“

Во Малиот салон на Галеријата „КО-РА“ од вчера љубителите на уметноста имаат можност да ја проследат и изложбата на Ленче Коцевска насловена „Моја бесмртна љубов“. Покрај оваа, во салоните на „КО-РА“ во тек се уште две изложби - во Големиот салон е поставена изложбата на Марк Јанура, „Микро универзум“, а во Новиот салон - сутерен изложбата на Риџет Ферати насловена „Зарем“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close