0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерЛокални избори 2021Македонија.Слајдер

Во вториот круг избрани градоначалници во 43 општини и Град Скопје

Заврши вториот круг од локалните избори во земјава кои претседателот на Државната изборна комисија Александар Даштевски ги оцени како успешни, на кои за првпат беа употребени апарати за отпечаток од прст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close