0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Во вториот квартал 2.011 хипотеки на недвижности, 5.936 продажби и 1.740 закупи

Во периодот април - јуни годинава  се запишани вкупно 2.011 товари врз недвижности, со вкупна вредност од 412.635.034 евра, односно  3.229.174.540 денари, покажуваат податоците од кварталниот извештај на Агенцијата за катастар на недвижности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close