СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во водите кај Тунис спасени 340 мигранти

Туниското Министерство за внатрешни работи соопшти дека членовите на поморската регионална канцеларија организирале 18 акции против илегалната миграција и во овие акции се спасени 340 илегални мигранти, меѓу кои има и 193 странци, пренесе агенцијата Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close