СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Виена продолжија преговорите за иранскиот нуклеарен договор

Преговорите за спас на иранскиот нуклеарен договор од 2015 година официјално продолжија денеска со средба на сите страни освен САД, објави на Твитер главниот руски претставник во разговорите Михаил Уљанов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close