СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Венецуела убиен командантот на колумбиските бунтовници од ФАРК

Би-Би-Си јавува дека Веласкез, попознат како „Ел Паиса“, наводно бил убиен во венецуелската држава Апуре. Неговата смрт не е официјално потврдена, а колумбиската армија соопшти дека нема сознанија за убиството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close