Дописници МКД

Во Велес при крај постапката за прибирање предлози и проекти за креирање на програмите за уредување градежно земјиште за 2022

Во тек е постапката на прибирање идеи, предлози, проекти, сугестии за креирање на програмата за уредување на градежно земјиште на просторот на Општина Велес за идната, 2022 година, поднесени од страна на претставници на месни и урбани заедници. Рокот за поднесување завршува во понеделник на 25 октомври до 15:30 часот, информираат од Општина Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close