Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Велес отворена ликовната изложба „Метакосмија“ на Ангелина Спировска Муковска и Владо Муковски

Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше отворена самостојна изложба „МЕТАКОСМИЈА“ на академските сликари од Скопје Ангелина Споровска Муковска и Владо Муковски.

Back to top button
Close
Close