Дописници МКДОпштински вести

Во Велес одбележани 79 години од смртта на народниот херој Благој Страчковски

Општина Велес денеска  ја одбележа 79-годишнината од  бруталното убиство на народниот херој Благој Страчковски, борец  на Велешкиот партизански одред „Димитар Влахов“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close