Дописници МКДЛокални избори 2021

Во Велес и велешко вчера гласаа 135 стари болни и изнемоштени лица, 20 болни од Ковид-19 и 40-тина затвореници

Во своите домови во Велес и велешко беа посетени и гласаа 135 изнемоштени стари и болни лица, информира синоќа за МИА Андреј Ќамилов, претседател на ОИК Велес.

Велес, 17 октомври 2021 (МИА) – Во своите домови во Велес и велешко беа посетени и гласаа 135 изнемоштени стари и болни лица, информира синоќа за МИА, Андреј Ќамилов, претседател на ОИК Велес.

Воедно во Велес и велешко своето право на глас со гласање во домашни услови ги искористиле и 20 лица болни од Ковид-19. Ќамилов рече дека во одделението на велешкиот затвор правото на глас го оствариле и 40 – тина затвореници од девет-десет општини во земјава..

Тој информира дека гласањето поминало во најдобар ред и без никакви проблеми и додаде дека ОИК Велес ги прави последните подготовки во 7 часот навреме да бидат отворени сите избирачки места во Општина Велес. ад/рп/

Back to top button
Close
Close