0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Бугарија се преврте автобус со деца од Србија, најмалку 17 повредени

Седумнаесет повредени деца се примени вечерва во болницата во Стара Загора, меѓу кои три се со тешки повреди. Најмладиот е на возраст од шест години, најстариот е на 17-годишна вораст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close