0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Бугарија рекорден број заразени и починати од коронавирус

Бугарија, која има најнизок процент на вакцинирано население во ЕУ, денеска пријави рекорден дневен број на заразени и смртни случаи од коронавирус.

Back to top button
Close
Close