ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Британија ниту еден заразен со сојот Омикрон не е хоспитализиран

- Некои може да бидат асимптоматски, други ќе се чувствуваат лошо. Никој од нив досега, колку што сум запознаен, не е хоспитализиран. Бројот на потврдени случаи со сојот Омикрон е 336, изјави Џавид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close