БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во БиХ речиси 200.000 луѓе постари од 30 години живеат со своите родители

Повеќето млади луѓе на возраст над 25 години, кои неодамна ја напуштиле Босна и Херцеговина, емигрирале во земјите на Европската унија. Во БиХ има и голем број невработени млади лица, а речиси 200.000 од нив на возраст од над 30 години живеат со своите родители.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close