Дописници МКДОпштински вестиСторија

Во Битола се чествува Свети Нектариј Битолски, заштитникот на градот

Општина Битола и преспанско-пелагониската епархија чествуваат за Свети Нектариј Битолски, патрон и заштитник на градот. Свети Нектариј Битолски е светител што ѝ припаѓа на групата преподобни маченици, монаси-подвижници, кои што своите животи ги завршиле маченички.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close