ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Битола санкционирани 75 возачи за брзо возење

Од нив, 44 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 31 надвор од населено место. Акциската контрола, како што соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи, е спроведена во периодот од 8 до 14 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close