Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Битола презентирана Методологија за изработка на 3Д-тактилни мапи и слики на културно-историски споменици

По повод Меѓународниот ден на музеите - 18 Мај, професор д-р Игор Неделковски, проректор за наука на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ денеска пред експертите на НУ Завод и музеј Битола презентираше Методологија за изработка на 3Д-тактилни мапи и слики на културно-историски споменици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close