Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Битола отворена фотоизложба со мотиви од Пелистер

Со изложбата на фоторепортерите Петар и Сашо Ставрев насловена „Пелистер се гали со очите, а се милува со душата“, во Битола денеска се одбележа 30 ноември - денот кога во 1948 година дел од планината Баба е прогласен за Национален парк Пелистер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close