Дописници МКДОпштински вести

Во Берово привршува изготвувањето на првичната верзија на општинскиот буџет за 2022 година

Во Берово привршува изготвувањето на првичната верзија на Буџетот за 2022 година. Верзијата како што информираат од Општината ќе биде официјално достапна за граѓаните кои ќе имаат увид кои проекти ќе бидат поддржани за реализација за следната година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close