0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Берлин средба Хавесто – Чавушоглу за членството на Финска во НАТО

Министрите за надворешни работи на Финска и на Турција, Пека Хавесто и Мевлут Чавушоглу вечерва ќе се сретнат во Берлин и ќе разговараат за членството на Финска во НАТО

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close