ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Белгија откриени повеќе од сто можни случаи на трговија со луѓе

Вкупно 174 лица се идентификувани како жртви на трговија со луѓе на градилиште во Кало во белгискиот пристаништен град Антверпен. Меѓу жртвите 17 лица се од Бангладеш, 52 од Филипини и 105 од Турција, соопшти белгиското Обвинителство

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close