0_Магазин.ПорталПатувања

Во Белгија отворен најголемиот центар за чоколадо во светот

Белгиско-швајцарскиот производител на чоколади Бери Калебо отвори центар наречен „Чоколадна кутија“ - висока 41 метар, којашто зафаќа површина од повеќе од 10 фудбалски игралишта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close