ЕвропаСвет.Слајдер

Во Барселона почна министерскиот форум Унија за Медитеранот

Шестиот Регионален форум на Унијата за Медитеранот денеска почна во Барселона, годишна конференција на министри за надворешни работи од 42 медитерански земји и Европска Унија, кои сакаат да ја зајакнат соработката во регионот на Средоземно Море, обележана со висока стапка на невработеност, миграција и нерешени конфликти

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close