Оригинални текстови

Во Атина состанок на заедничкиот интердисциплинарен комитет за историски, археолошки и образовни прашања

Комитетот останува посветен на одредбите од Преспанскиот договор.  Притоа, во дискусијата се истакнаа и нови идеи за унапредување на соработката во областа на образованието, што е во надлежност на на соодветните компетентни органи во двете земји. Беа разменети мислења и за решенија за прашања кои беа одлагани заради пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close