БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Атина пристигнаа шест пратенички од Авганистан, а не седум како што првично беше соопштено

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено од грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close