БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Во Атина отворен Центар за борба со родовото насилство и повеќекратна дискриминација

Возрасни лица кои независно од родот биле или се жртви на било каков облик на насилство: психолошко, физичко, сексуално, економско или социјално, лица жртви на семејно насилство, но и лица жртви на повеќекратна дискриминација, мигранти, бегалци, инвалиди, невработени, самохрани родители итн, можат да се обратат до Центарот за борба со родовото насилство и повеќекратна дискриминација на општина Атина, што денеска беше свечено отворен, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close