0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Во април за 1,9 проценти намален бројот на работници во индустријата

Во секторот Рударство и вадење камен во април 2022 година, во однос на април 2021 година, бројот на работници бележи опаѓање од 3,1 процент, во Преработувачка индустрија од 1,8 проценти, а во секторот Снабдување со електрична енергија, гас, пареа и климатизација од 1,5 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close