0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Амстердам е пронајден слеп патник во просторот за авионско тркало, кој преживеал лет од 11 часа

Холандската полиција соопшти дека пронашла жив слеп патник во делот на авионот каде што се наоѓа тркалото, а кој слетал на аеродромот Схипхол во Амстердам патувајќи од Јужна Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close