БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Албанија 2.832 новозаразени за 24 часа, најмногу од почетокот на пандемијата

Во Албанија во последното деноноќие Ковид-19 е потврден кај 2.832 лица, што е највисока бројка на заразени во едно деноноќие од почетокот на пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close