БалканДописници Свет

Во Албанија преполовен интересот за вакцинација, се зголемува бројот на хоспитализирани пациенти со ковид

Според бројот на новозаразени на дневно ниво и зголемениот процент на оние на кои им е неопходно болничко лекување, се чини дека ситуацијата со епидемијата на Ковид-19 во Албанија влезе во критична точка, констатира Топ чанел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close